Opravdu odebrat?

Beta Mobilní verze
Vložit firmu

Dotace na fotovoltaiku

fotovoltaické elektrárny.png

Dotace na fotovoltaiku Dotace na fotovoltaiku – Celková výše podpory na jednu žádost je omezena na maximálně 50 % celkových přímých realizačních výdajů. V případě využití dotačních bonusů je celková výše podpory omezena na maximálně 60 % celkových realizačních výdajů. Maximální výše podpory na jeden rodinný dům je 200 000 Kč. Objekt by ale měl být využívaný pro celoroční bydlení a alespoň 1 jakákoliv osoba v něm musí mít trvalý pobyt, a to nejméně od doby 2 let před zažádáním o dotaci. V objektu, na který se má fotovoltaika instalovat, nesmí být více než 3 bytové jednotky a objekt nesmí mít více než 2 nadzemní podlaží a 1 podzemní podlaží.

Jak vyřídit dotace na fotovoltaiku?

Je třeba splňovat podmínky jako například, že dům musí být zapsán v katastru nemovitostí a musí být určen k bydlení, měl by využít alespoň 70% využité energie, účinnost fotovoltaických panelů má být minimálně 15 % a maximální výkon systému musí být 10kW.

Jak dlouho trvá vyřízení dotace na fotovoltaiku?

Kdy mi bude dotace na fotovoltaiku vyplacena? Vyplacení se váže na ukončení celého procesu realizace a výměnu elektroměru, což je okamžik, od kterého můžete svou fotovoltaiku legálně používat. Od odeslání žádosti na Fond Ministerstva životního prostředí trvá vyplacení obvykle 6–8 týdnů.

Kdy končí dotace na fotovoltaiku?

Od 1. října 2021 platí upravené podmínky pro dotaci na FVE, přičemž v platnosti by měly zůstat až do roku 2025. Důležitou informací je, že jde o podmínky velmi štědré. Na webu novazelenauspo­ram.cz najdete dotační programy nejen na fotovoltaické elektrárny, ale i na rekuperace, dešťové odpadní vody, zelené střechy apod.

Kdy se vyplatí fotovoltaika?

Výnos solárních panelů tak bude v našich podmínkách nejvíce citelný v letních měsících, konkrétně mluvíme o více než 50 % celkového výnosu (ev. až 80 %), tedy v době, kdy celá řada z nás bude doma minimální dobu a naše potřeba energie nebude tak výrazná.

Kolik dostanu dotaci na fotovoltaiku?

Celková výše podpory na jednu žádost je omezena na maximálně 50 % celkových přímých realizačních výdajů. V případě využití dotačních bonusů je celková výše podpory omezena na maximálně 60 % celkových realizačních výdajů. Maximální výše podpory na jeden rodinný dům je 200 000 Kč.

Kdo má nárok na dotaci Zelená úsporám?

obce a města vlastnící rodinný či bytový dům, nabyvatelé bytových jednotek nebo rodinných domů, developeři – podnikatelské subjekty, osoby, kterým svědčí právo stavby.

Jak připojit fotovoltaiku do sítě?

Pro připojení k distribuční soustavě je v zásadě potřeba jen prostá žádost a následné uzavření smlouvy o připojení s provozovatelem distribuční soustavy. V praxi bývá vyžadováno ještě zpracování studie připojitelnosti.

Kolik stojí fotovoltaická elektrárna na rodinný dům?

Připočítejme dotace, a fotovoltaika vyjde ještě výhodněji než před současnou inflační vlnou. Solární elektrárna pro rodinný dům stojí zhruba 110 000 až 390 000 Kč, záleží na vašich požadavcích. Investice se pravděpodobně vrátí a vyplatí, protože sluneční energie přilétá zadarmo.

Jak dlouho trvá vyřízení dotace Zelená úsporám?

Jakmile bude žádost schválena, bude do tří týdnů od uzavření smlouvy odeslána dotace na účet. To znamená, že bezchybně podaná žádost o dotaci již po realizaci prací může být vyplacena už do 9 týdnů.

Mýty a fakta Níže uvedené informace se týkají programového období 2014 – 2021. Informace o možnostech dotací na úsporné bydlení z nové etapy programu najdete na novém webu Nová zelená úsporám.

Máte informaci ze „zaručeného zdroje“, že vyřídit dotaci trvá dlouho, rekonstrukce vyjde bez ní levněji nebo že po zateplení nebude dům dýchat. Nenechte se odradit zkreslenými zkušenostmi a polopravdami druhých a přesvědčte se sami. Dotaci z programu Nová zelená úsporám využily již desítky tisíc domácností, buďte mezi nimi i vy!

Mýtus 1: Vyřídit žádost je složité a zdlouhavé

Ostatní články

22.10.2022

Tipy na úsporu energií. Děkujeme, náš specialista Vás bude kontaktovat v co nejkratší možné době.

20.09.2022

Dotace na tepelné čerpadlo 2022. Jaké jsou podmínky získání a na kolik Vás to vyjde?

Dotace na tepelné čerpadlo 2022 získáte z programů Kotlíková dotace a Nová Zelená úsporám. Čerpání z kotlíkových dotací nově ve výši až 180 000 Kč je nově zaměřeno na nízkopříjmové domácnosti a důchodce. Pokud do této kategorie nespadáte, dotaci můžete čerpat z programu Nová Zelená úsporám, kde můžete získat dotaci až 140 000 Kč. Na dotaci budete mít nárok, pokud vyměňujete své elektrické vytápění na tepelné čerpadlo. Nejnovější zpráva: Podmínky dotací se mění od konce března 2022.

19.09.2022

Kalkulačka energie 2022 – Víte, že většina domácností přeplácí za energie? O kolik můžete PlatitMéně Vy? Elektřina bude znovu zdražovat. Zafixujte si ceny do roku 2024. Zkontrolujeme Vaše vyúčtování Zjistěte zda můžete za elektřinu platit méně! Řešení zdražení elektřiny. S námi za elektřinu a plyn opravdu ušetříte – čas i peníze. Smlouvu vyřídíte i online! Dodáváme elektřinu a plyn všem, kteří chtějí ušetřit a mít spolehlivého dodavatele. Domácnosti i podnikatelé. Energie dodáváme 20 let. Praktická klientská zóna. Srovnání cen elektřiny. Kalkulačka cen od jednotlivých dodavatelů, ceníky. Kalkulačka cen elektřiny spočítá, kolik zaplatíte za elektřinu u jednotlivých dodavatelů. Uvádíme konečné ceny včetně poplatků za distribuci elektřiny.

19.09.2022

Zateplení fasády – Na podzim 2021 byl spuštěn nový dotační program, ve kterém můžete získat na zateplení domu 30–650 tisíc korun, nejvýše 50 % z celkových způsobilých výdajů (= výdaje použité za účelem zateplení). Platí přitom, že čím lepší zateplení provedete, tím větší dotaci získáte. Slyšeli jste o dotacích na zateplení rodinných a bytových domů? Dotace Nová zelená úsporám na zateplení domu umíme zařídit se 100% jistotou proplacení peněz.

19.09.2022

Dotaci na tepelné čerpadlo může získat pouze vlastník nebo spoluvlastník nemovitosti, která se nachází v České republice. O dotaci mohou žádat jak FO tak PO. Žadatel zároveň musí dům vlastnit nebo spoluvlastnit po celou dobu vyřizování žádosti o dotaci.

19.09.2022

Solární panely lze stavět bez stavebního povolení. Další zjednodušení ještě chystáme. Stavby pro obnovitelné zdroje lze postavit velmi rychle a jednoduše. Mnohdy to jde bez stavebního povolení, ohlášky či územního rozhodnutí. Ministerstvo pro místní rozvoj však pracuje na dalším zjednodušení možnosti instalace solárních panelů pro výrobu elektřiny (FVE) jako součásti stavby v zastavěném i nezastavěném území a bez ohledu na instalovaný výkon.

19.09.2022

Vláda určila maximální ceny energií, za elektřinu 6 Kč za kWh a plyn 3 Kč Vláda na svém dnešním mimořádném jednání stanovila maximální ceny elektřiny a plynu. Maloodběratelé, tedy domácnosti a živnostníci zaplatí za silovou elektřinu maximálně šest korun včetně DPH za jednu kilowatthodinu (kWh), plyn bude stát maximálně tři koruny za kWh. Na tiskové konferenci to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS).

« 1 2
Právě probíhající soutěže
Nově přidané firmy
Nejnavštěvovanější firmy