Opravdu odebrat?

Beta Mobilní verze
Vložit firmu

Dotace na tepelné čerpadlo

nova zelena usporam.png

Dotace na tepelné čerpadlo Kdo má nárok na dotace na tepelné čerpadlo? Dotaci na tepelné čerpadlo může získat pouze vlastník nebo spoluvlastník nemovitosti, která se nachází v České republice. O dotaci mohou žádat jak FO tak PO. Žadatel zároveň musí dům vlastnit nebo spoluvlastnit po celou dobu vyřizování žádosti o dotaci. Kdy mám nárok na dotaci na tepelné čerpadlo?

Pokud aktuálně topíte kotlem na tuhá paliva 2., nebo horší emisní třídy, a průměrný měsíční příjem členů Vaší domácnosti na hlavu je pod 14 242 Kč týká se Vás pravděpodobně „Kotlíková dotace“. Ta nabízí podporu ve výší až 95 % nákladů v částce až 180 000 Kč na pořízení tepelného čerpadla.

Kolik stojí vyřízení dotace na tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo pro teplovodní systém vytápění 80 000 Kč Tepelné čerpadlo pro teplovodní systém vytápění s přípravou teplé vody 100 000 Kč Dotace na tepelné čerpadlo Jak čerpat dotaci na tepelné čerpadlo?

Osoby s nižšími příjmy mohou na výměnu zdroje tepla celkově získat až 95 % ze skutečných nákladů. Na plynové nebo tepelné čerpadlo je u nich limit nastaven na 180 000 Kč s tím, že mají nárok na poskytnutí zálohy ve výši 60 % z dotace. Tu dostanou po předložení zálohové faktury, kterou vystaví dodavatel.

Kdo má nárok na dotaci Zelená úsporám?

obce a města vlastnící rodinný či bytový dům, nabyvatelé bytových jednotek nebo rodinných domů, developeři – podnikatelské subjekty, osoby, kterým svědčí právo stavby.

Jak dlouho trvá vyřízení dotace na tepelné čerpadlo?

Do tří týdnů po podání elektronické žádosti se dozvíte, zda je žádost v pořádku nebo je něco potřeba doplnit. Tři týdny jsou potřeba na kontrolu doložení realizace projektu po skončení prací. Jakmile bude žádost schválena, bude do tří týdnů od uzavření smlouvy odeslána dotace na účet.

Kdo může montovat tepelné čerpadlo?

Provedení instalace osobou oprávněnou je vyžadováno pouze v případě, že jde o dotované zařízení (obvykle v rámci programu Nová zelená úsporám). Podle § 10d zákona je touto oprávněnou osobou fyzická nebo právnická osoba, která je držitelem živnostenského oprávnění.

Jaké tepelné čerpadlo do starého domu?

Obecně se dá říct, že do starých domů je lepší vysokoteplotní tepelné čerpadlo, u něhož se nemusíte obávat, že v zimě nebude poskytovat dostatečný topný výkon. Nikdo asi nechce chodit v zimě i doma v bundě. Jsou ale možná i řešení kombinující plynový či elektrický kotel s nízkoteplotním tepelným čerpadlem vzduch-voda.

Kde se vyplatí tepelné čerpadlo?

Tepelná čerpadla odborníci doporučují především do dobře tepelně izolovaných novostaveb a nebo do starších, ale zrekonstruovaných domů. Kromě toho však i do domů pasivních, kde se více starají o ohřev užitkové vody než o vytápění.

Jak dlouho trvá vyřízení dotace?

Obecně však platí, že dotace EU jsou vypláceny až po skončení realizace projektu, popřípadě jeho jednotlivých etap, tedy zpětně, nikoliv dopředu. Od momentu podání registrační žádosti je nutno počítat s přibližně dvoutýdenní prodlevou než bude schválena. Poté běží zpravidla 90ti denní lhůta na podání Plné žádosti.

Jak daleko tepelné čerpadlo od souseda?

Jak dlouho běží tepelné čerpadlo?

Jak velkou technickou místnost pro tepelné čerpadlo?

Jak daleko může být tepelné čerpadlo?

Jaké radiátory pro tepelné čerpadlo?

Jak často má špína tepelné čerpadlo?

Čím vytápět nezateplený dům?

Jaké tepelné čerpadlo pro rodinný dům?

Které tepelné čerpadlo je nejtišší?

Jaký výkon tepelného čerpadla pro rodinný dům?

Kdy se nevyplatí tepelné čerpadlo?

Kolik stojí tepelné čerpadlo bez dotace?

Jak správně topit tepelným čerpadlem?

Kdo vyřídí Zelenou úsporám?

Jak na Zelenou úsporám?

Kolik stojí projekt na FVE?

Kdo platí dotace?

Kdo může žádat o dotaci?

Jak dlouho trva vyplaceni dotace?

Kdy se vrací dotace?

Jak dlouho trva schvaleni NZÚ?

Na co a do jaké výše je možné čerpat dotaci v rámci NZÚ v roce 2021?

Kolik dostanu dotaci?

Kolik je dotace Zelená Usporam?

Jak podat zadost o dotaci?

Kdo má nárok na dotaci na tepelné čerpadlo?

Jaké jsou podmínky pro získání dotace na tepelné čerpadlo?

Kdy končí kotle emisní třídy 3?

Jak čerpat dotace?

Na co všechno se dá čerpat dotace?

Kde nejlépe umístit tepelné čerpadlo?

Kolik dB má tepelné čerpadlo?

Kdo může montovat tepelné čerpadlo?

Jak zničit tepelné čerpadlo?

Kolik vody Vytece z tepelného čerpadla?

Kam s vodou z tepelného čerpadla?

Ostatní články

15.12.2021

**Nezávislé srovnání ceny energií

**

Jsme nezávislý online srovnávač cen energií s týmem odborníků, kteří Vám rádi pomohou s výběrem dodavatele energií a vyjednáním nejvýhodnějších podmínek! Nabízíme nezávislou kalkulačku cen energií online a ZDARMA.

Nevíte si rady s výběrem dodavatele energií? Zafixujte si včas ceny elektřiny a plynu a vyhněte se zdražování energií. Naši experti Vám poradí s fixací cen energií.

15.12.2021

Solární kalkulačka FVE Fotovoltaická kalkulačka

Spočítejte si na naší Solární kalkulačce návratnost fotovoltaické elektrárny. Solární energii patří budoucnost. Vše za vás zařídíme, zajistíme dotaci z programu Nová zelená úsporám. Získejte až 205.000 Kč. 100% garance získání dotace.

20.08.2022

Fotovoltaická Elektrárna FVE Zajímá vás, kolik se solární energií můžete ušetřit a jak rychlá bude návratnost investic? V našem kalkulátoru si můžete provést hrubý výpočet.

19.09.2022

Zastropování cen elektřiny Porovnání cen elektřiny od různých dodavatelů. Za 2 minuty už budete znát vaši úsporu. Aktuální ceníky 2022Zabere to jen 2 minutySrovnáme přes 600 ceníkůMožnost sjednání online. Zastropování cen elektřiny a plynu se v současnosti skloňuje na národní i celounijní úrovni. Česká vláda se k tomuto kroku již rozhodla a v pondělí pro malé odběratele plošně nastavila konkrétní limity, přes které ceny energií nepůjdou. Jak se tento krok projeví na spotřebě tuzemských domácností a nakolik změna zahýbe s ceníky jejich dodavatelů, zjistíte v následujícím přehledu.Cenový strop, o kterém vláda v pondělí rozhodla, je maximální cena, kterou lze účtovat maloodběratelům – tedy především domácnostem, živnostníkům a malým firmám – za elektřinu a plyn. Konkrétně v případě elektřiny jde o šest korun včetně DPH za jednu kilowatthodinu (kWh), u plynu pak o tři koruny za kWh.

19.09.2022

Vláda určila maximální ceny energií, za elektřinu 6 Kč za kWh a plyn 3 Kč Vláda na svém dnešním mimořádném jednání stanovila maximální ceny elektřiny a plynu. Maloodběratelé, tedy domácnosti a živnostníci zaplatí za silovou elektřinu maximálně šest korun včetně DPH za jednu kilowatthodinu (kWh), plyn bude stát maximálně tři koruny za kWh. Na tiskové konferenci to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS).

19.09.2022

Solární panely lze stavět bez stavebního povolení. Další zjednodušení ještě chystáme. Stavby pro obnovitelné zdroje lze postavit velmi rychle a jednoduše. Mnohdy to jde bez stavebního povolení, ohlášky či územního rozhodnutí. Ministerstvo pro místní rozvoj však pracuje na dalším zjednodušení možnosti instalace solárních panelů pro výrobu elektřiny (FVE) jako součásti stavby v zastavěném i nezastavěném území a bez ohledu na instalovaný výkon.

19.09.2022

Zateplení fasády – Na podzim 2021 byl spuštěn nový dotační program, ve kterém můžete získat na zateplení domu 30–650 tisíc korun, nejvýše 50 % z celkových způsobilých výdajů (= výdaje použité za účelem zateplení). Platí přitom, že čím lepší zateplení provedete, tím větší dotaci získáte. Slyšeli jste o dotacích na zateplení rodinných a bytových domů? Dotace Nová zelená úsporám na zateplení domu umíme zařídit se 100% jistotou proplacení peněz.

« 1 2
Právě probíhající soutěže
Nově přidané firmy
Nejnavštěvovanější firmy